WARSZTATY CUKIERNICZE

28 lutego 2024r. klasa druga wzięła udział w warsztatach cukierniczych w Zespole Szkół Nr 1 im. Komisji Edukacji w Nowym Sączu. Dzieci podczas zajęć zapoznały się z pracą cukiernika. Mogły zobaczyć jak wygląda cukiernia, jaki sprzęt i maszyny potrzebny jest do wypieków pysznych ciast i ciasteczek. W tajemnicy Pani Ania zdradziła dzieciom kilka receptur cukierniczych: jak zrobić kruche ciastka i smaczne mufinki. Uczniowie samodzielnie od podstaw wykonywali pyszne ciasteczka, a później pięknie je udekorowali. Pełni wrażeń i radości z warsztatów ze stosem ciasteczek wróciliśmy do szkoły, gdzie z wielkim apetytem zajadaliśmy się zrobionymi przez nas smakołykami. Dziękujemy  serdecznie  pracownikom Zespołu Szkół nr 1, Pani Annie i jej uczniom za bardzo ciekawe zajęcia, miłą atmosferę, poświęcony czas i okazaną gościnność. Więcej zdjęć w zakładce WYDARZENIA.