Święto Niepodległości. Dzień regionalny.

11 Listopada pod znakiem jabłka, śliwki i miodu.

Dzisiaj w naszej szkole kolejny raz uczciliśmy Święto Odzyskania Niepodległości w nieco odmienny sposób. Było patriotycznie i regionalnie zarazem. Zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i pracownicy administracji oraz obsługi na czele z panią dyrektor Aleksandrą Pomietło pojawili się 10 listopada w szkole w strojach regionalnych, bo przecież Ojczyzna to też Sądecczyzna. Wszędzie pachniało ciastami ze śliwkami i jabłkami, a chleb z miodem czy powidłami smakował wybornie. W uroczystość zaangażowali się rodzice oraz dziadkowie, którzy przygotowali przysmaki. Oczywiście nie zabrakło akademii i śpiewania patriotycznych pieśni. Dla uczniów była to niezwykła lekcja patriotyzmu, historii i etnografii, a dla wszystkich uczta dla ducha i podniebienia. Uroczystość przygotowały panie: Agata Zarych, Renata Frączek i Katarzyna Poręba przy ogromnym wsparciu wychowawców przedszkola i klas I-VIII.