Ślubowanie klasy pierwszej

8 października w naszej szkole odbyło się niezwykle ważne wydarzenie PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I ORAZ PRZYJĘCIE PRZEDSZKOLAKÓW DO SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły – Pani Aleksandra Pomietło, Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Zenon Fiut, nauczyciele, uczniowie klas II i III.

Na początku przedszkolaki przedstawiły przygotowany program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Za swój występ otrzymały gromkie brawa. Na pamiątkę, każdy z przedszkolaków otrzymał książkę.

Następnie gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci uczniowie klasy I przystąpili do zaprezentowania się przed publicznością. Wykazali się znajomością zasad kulturalnego zachowania, ochrony środowiska. Popisali się umiejętnością komunikacji w języku angielskim oraz wiedzą o ojczyźnie, śpiewem i recytacją.

Po zakończeniu występu, pani Dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności, a uczniowie złożyli uroczyste Ślubowanie.

Pani Dyrektor dokonała PASOWANIA NA UCZNIA wielkim ołówkiem. Każdy pierwszak otrzymał ,,Akt pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 14 w Nowym Sączu”, krawat z symbolem szkoły, książkę oraz linijkę.

Niespodziankę swoim młodszym kolegom sprawili uczniowie klas II i III, których przedstawiciele wręczyli pierwszoklasistom drobne upominki. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, na życzenia, podziękowania i uściski.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w zakładce  wydarzenia.