Europejski Dzień Języków w naszej szkole – dydaktycznie i z przytupem!

26 września w naszej szkole odbył się wyjątkowy dzień pełen zabaw i nauki, zorganizowany z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Jednym z najciekawszych punktów programu były zabawy taneczne, które przyciągnęły uwagę zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
Podczas tych zabaw uczniowie mieli okazję nauczyć się tradycyjnych tańców z różnych krajów. Były to między innymi: Tarantella z Włoch, tschu- tschu z Niemiec oraz taniec belgijski. Każdy z tych tańców wprowadził uczestników w unikalny klimat i pozwolił na lepsze zrozumienie kultury danego kraju.
              Oprócz tańców, uczniowie brali udział w różnorodnych zabawach, takich jak Rangoli- Pakistan, z tarczy na tarczę- Norwegia, Raz dwa trzy Baba Jaga patrzy – Grecja oraz Król Kwadratów- Australia. Te aktywności nie tylko dostarczyły mnóstwo radości, ale również pozwoliły na integrację i wspólną zabawę.
            Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w quizie językowym kahoot, gdzie mogli wykazać się swoją wiedzą z języka angielskiego i niemieckiego. Wszyscy uczestnicy pokazali imponujące umiejętności i zaangażowanie.
      Dzięki zaangażowaniu uczniów odbyliśmy wspólnie ciekawą, żywą, kolorową i niezapomnianą lekcję języków obcych oraz geografii.

Zapraszamy na przyszłoroczną edycję!
Zespół Nauczycieli Języków Obcych